SPOT 2009 – Pohorje

23. in 24. maja  smo se udeležili  Slovenskega planinskega orientacijskega tekmovanja, ki so ga  letos organizirala planinska društva iz  podravske orientacijske lige. Tekmovanje je bilo na Pohorju s startom in ciljem pri Ruški koči. Organizatorji so se izkazali, saj  je vse potekalo brez zapletov.

Tekmovanja smo se udeležili s petimi ekipami. Člani ekip v kategoriji C, D in H  smo začeli s tekmovanjem že v soboto.  Ko smo opravili s teoretičnimi vprašanji in vrisovalnimi nalogami, smo se odpravili na 15 km dolgo progo od Ruške koče proti Cojzarci, Glažuti in nazaj, zvečer pa je sledila še nočna preizkušnja v bližnji okolici. V nedeljo smo člani ekip C, D in H  opravili z 22-kilometrsko progo po pohorskih gozdovih vse do pragozda Š umik  .   Pridružili pa so se nam tudi naši mladi planinci v kategorijah A in B, ki so imeli enodnevno tekmo.

Vse ekipe so zelo dobro tekmovale in zasedle vidne uvrstitve.

Ekipa v kategoriji A (Neža Mastnak, Luka Košak Pevec, Jakob Š kornik, Gašper Š kornik in Janez Palčnik) je osvojila 3. mesto.

Ekipa   v kategoriji B (Nuša Verdev, Kristina Kaučič, Tilen Cmok in Gašper Košak Pevec) je osvojila 6. mesto.

Ekipa v kategoriji C (Metod Gradič, Andrej Rožanc in Matjaž Deželak) je osvojila 5. mesto.

Ekipa v kategoriji D (Manca Čujež, Saša Jagodič, Nina Gradič, Boris Pungaršek in Matej Planko) je osvojila 2. mesto.

Ekipa v kategoriji H (Maja Bevc, Luka Ravnak in Damjan Š terk) je osvojila 2. mesto.

Slivniški tekmovalci

Dogajanje smo dokumentirali, fotografije si oglejte v fotogaleriji.

Natančne rezultate si lahko pogledate tukaj, fotografske utrinke organizatorjev pa tukaj.