PO POTI XIV. DIVIZIJE

Mesec maj je v letošnjem letu bolj aprilsko obarvan, saj nam dela precej preglavic, tistim ki zemljo obdelujejo, in tudi vrtičkarjem. Tudi mi planinci nismo najbolj zadovoljni, ob vikendih dežuje, v hribih je zapadel nov sneg, ki nam je  pokvaril prečenje Košute. In po vseh teh vremenskih neprilikah smo končno dočakali lep vikend, in peterica naših članov je lepo sončno soboto tudi dobro izkoristila za pohod in srečanje planincev.Savinjski meddruštveni odbor planinskih društev (SMDO PD) je začel leta 2011 z obnovo poti XIV divizije po kateri je ta prišla na Štajersko leta 1944. V teh letih je obnova potekala po etapah, in vsako leto se obnovljen del poti tudi prehodi. V vseh teh letih se je pot obnovila od Sedlarjevega do Graške gore, hkrati pa je ta dogodek sočasno tudi srečanje planincev SMDO, ki ga organizirajo tista društva, ki skrbijo za določen del poti. Za ta del ki smo ga letos prehodili in tudi naslednje leto skrbijo markacisti PD Velenje.   Na Graški gori smo si ogledali tudi spominsko sobo posvečeno tej brigadi. Po prihodu na cilj  je vsakega udeleženca čakala malica, ob harmoniki se je zaslišala tudi partizanska pesem

Pohod je potekal v lepem sončne dnevu in pet naših članov se je pridružilo Šentjurskim planincem, z katerimi smo tudi potovali na izhodišče in potem tudi domov.

Tukaj pa je nekaj fotografij.

Silvo

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress | Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑

PD Slivnica